Danışma Kurulu

Hakan BOZ – Danışman

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde “Türk Basınında Güneydoğu Sorunu” isimli bitirme projesiyle tamamladı. Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Bağımsızlık Sonrası Azerbaycan-İran İlişkilerinde İşbirliği ve Çatışma Alanları (1991-2013)” başlıklı teziyle yüksek lisans derecesi elde etti.

2011-2013 arasında 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nde Güney Kafkasya ve İran Araştırmaları Merkezi’nde araştırmacı olarak görev yapan Boz, bu süre zarfında 21. Yüzyıl ve 21. Yüzyıl’da Sosyal Bilimler dergilerinin sorumlu yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. Bununla birlikte Radyo Karadeniz işbirliği ile hazırlanan ve dünya gündeminde öne çıkan küresel gelişmelerin değerlendirildiği “On Dakikada Dünya” programının da yapımcılığı görevini yürüttü. Yeni Türkiye, 21. Yüzyıl, Eko Avrasya ve 2023 gibi dergilerde makaleleri yayımlandı. Boz, 2016 yılından itibaren İstanbul Fikir Enstitüsü’ne danışman olarak destek vermektedir.

_

Bilal GÖDE – Danışman/Ekonomi Editörü

1990 yılında Antalya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunudur. Siyasal Bilgiler Fakültesi Türk Dili Topluluğu kurucu üyesidir. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalı’nda ve Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimlerine devam etmektedir. Bilal Göde aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araşırma görevlisi olarak akademik çalışmalarını yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca ile Rusça bilmektedir.

_

Merve Rabia MERAL – Danışman/Tarih Editörü

1990 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve örta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde pedagojik formasyon eğitimi ile birlikte lisans eğitimi aldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ortaçağ (Genel Türk Tarihi) Anabilim Dalı’nda “Sovyetler Birliği’nin Türkistan’daki Eğitim ve Kültür Politikası” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Çeşitli seminer ve panellerde tebliğ sunmuş olup BengüTürk TV’de 13 hafta süren Tarih Bize Diyor ki adlı tarih-gençlik programının moderetörlüğünü ve sunuculuğunu yapmıştır. Çeşitli dergi ve yayın organlarında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.